Resim Galerisi

Kuzey Makedonya’dan EPDK’ya İşbirliği Ziyareti

Doğal gaz dağıtımı konusunda Türkiye’nin deneyimlerinden faydalanmak üzere ülkemize gelen Kuzey Makedonya Enerji ve Su Düzenleme Kurumu Başkanı Marko Bislimoski başkanlığındaki heyet, temasları kapsamında EPDK'yı ziyaret etti.

Marko Bislimisko, Kuzey Makedonya’nın ülke çapında doğal gaz dağıtımı yapmayı amaçladığını, dağıtım ihalesinde son aşamaya geldiklerini ve ihalede iki Türk şirketinin sona kaldığını belirterek Türkiye’nin doğal gaz dağıtımındaki deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirtti.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da bugün doğal gazın Türkiye'nin bütün illerine ulaşmış olduğunu, bu süreçte dağıtım sektörü ile ilgili olarak gerek Kurum gerekse özel sektör olarak önemli bir müktesebat oluştuğunu ifade ederek, Kuzey Makedonya’ya doğal gaz dağıtım sektörünün teşekkülünde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Konuk heyete, Türkiye doğal gaz piyasası dağıtım ihale süreçleri, tüketici hizmetleri ile doğal gaz tarifeleri konusunda EPDK uzmanlarınca sunum yapıldı.


22.03.2021 - 09.07.2021 Birimi : Basın Müşavirliği   Görüntülenme Sayısı: 613