Resim Galerisi

Cezayir Hidrokarbon Düzenleyici Kurumu ARH’den İşbirliği Ziyareti

Cezayir Hidrokarbon Düzenleyici Kurumu ARH Başkanı Rachid Nadil başkanlığındaki heyet Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında öncelikle EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Rachid  Nadil, ARH’nin Cezayir enerji piyasasının düzenlenmesindeki rolü hakkında bilgi verirken güncel enerji gelişmeleri hakkında da değerlendirmelerini paylaştı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ortak kültürel değerleri paylaştığımız Cezayir’in enerji piyasalarının düzenlenmesine yönelik çalışmalarına her açıdan destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaret kapsamında gerçekleşen heyetler arası görüşmede EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığı, Petrol Piyasası Dairesi Başkanlığı, Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Dairesi Başkanlığı ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından Türkiye’nin doğal gaz, petrol ve LPG piyasalarının gelişimi, yapısı ve işleyişi ile ilgili sunumlar yapıldı.


21.11.2022 - 13.07.2023 Birimi :   Görüntülenme Sayısı: 2233